opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • DJTOMEK
    Ambiente
    • 2009
    • 192

    witam .. szukam oponi uzytkownikow opon Goodride sv308 ...nalpeiej w rozmiarze 17 zool :


    pytam bo cena jest ich bardzo dobra a na innych forach spotkałem się z bardzo pozytywną opinią na ich temat ma je ktos w skodzie?
    familly car na 17 zool ;-)
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=389936#389936

    Komentarz

    • sandokan4
      Ambiente
      • 2009
      • 102

      Witam.
      Już sie przymierzam do zakupu nowego kompletu, gdyż kupione z autem Dębicy mi nie pasują.
      Jeśli wybierać z tych modeli to które?

      1) PIRELLI CINTURATO P6 195/65R15 H 91
      2) Fulda CARAT PROGRES 195/65R15
      3) Goodyear DURAGRIP 195/65R15
      4) Pirelli P6 195/65R15
      5) Kleber DYNAXER HP 2

      Opony cenowo bardzo zbliżone- komplet wyniesie od 800 do 1000zł - tylko które?
      MK3 2.0TDCI

      Komentarz

      • zgucio
        Rider
        • 2007
        • 691

        Zamieszczone przez sandokan4
        Kleber DYNAXER HP 2
        na tej jeżdze teraz na wodzie bajeczka niektórzy narzekają na hamowanie w deszczu, ja nie zauważyłem nic takiego, na such też bardzo dobrze jedyny problem to to że są dosyć głośne. Posiadałem wcześniej dunlop sp sport było cicho ale 2 sezony i poszły do śmieci bo nie było już bieżnika. Klebery mam już 3 sezon
        ROCZNIK 98 PO LIFTINGU ;-) ---> fotki

        JOHNNY II ASC + SIRIO AS-100

        Komentarz

        • Starik_53
          Drive
          • 2008
          • 88

          Zamieszczone przez DJTOMEK
          witam .. szukam oponi uzytkownikow opon Goodride sv308 ...nalpeiej w rozmiarze 17 zool :
          ...
          pytam bo cena jest ich bardzo dobra a na innych forach spotkałem się z bardzo pozytywną opinią na ich temat ma je ktos w skodzie?
          Powiem tak,
          tej opoy nie znam, ale coś mi się widzi, że to są produkty chińskie
          Uważam, że opony to za ważny element bezpieczeństwa, aby patrzeć tylko (czy głównie) na ich wygląd. Mam taką prywatną teorię, że towar atrakcyny zaczyna się od pewego miejsca na skali cen bo nigdy nie jest to cena mała (już nie mówiąc najmniejsza).
          Dlatego ... na Twoim miejscu poszukał bym czegoś pewniejszego i ... bezpieczeniejszego, choć może trochę mniej atrakcyjnie wyglądającego :wink:
          Pozdrawiam i życzę zadowolenia z zakupu i ... bezpieczeństwa.
          Starik, ale jeszcze lata ... SCOUTem

          Komentarz

          • AdamB
            RS
            S_OCP Member
            • 2007
            • 8028
            • Octavia IV (NX3)
            • DKZA 2.0 TSI 190 KM

            5) Kleber DYNAXER HP 2
            Również o nich mam jak najlepsze zdanie. Bardzo dobrze się sprawują na nierównych drogach, dobrze tłumią nierówności.
            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

            Komentarz

            • cysterniarz
              RS
              • 2008
              • 1887
              • Octavia II combi (1Z5)
              • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

              Zamieszczone przez AdamB
              Cytat:
              5) Kleber DYNAXER HP 2

              Również o nich mam jak najlepsze zdanie. Bardzo dobrze się sprawują na nierównych drogach, dobrze tłumią nierówności.
              a jak ze ścieralnością? bo czytam że klebery szybko łysieją.
              stoję przed wyborem właśnie między:
              - Kleber DYNAXER HP 2
              - Bridgestone turanza ER300

              Komentarz

              • DJTOMEK
                Ambiente
                • 2009
                • 192

                Starik_53, nie no zgadzam się z Tobą w pełni ! jednak temat opon nie jest mi obcy bo jak sam wiesz wiele duży firm ma w swojej ofercie bardzo drogie opony, które są niewypałem.. dlatego te opony mi wpałdy w oko .. czytając kilka opini na internecie , na forach spotkałem się z pozytywną opinią ludzi na ich temat... tak to są hińskie opony - ale czy do codziennego uzywania, jazdy w granichach 110-130 max , nie wystarczą ? dlatego też bardzo zalezy mi na opini osób, które na nich jeżdziły lub jeżdzą ! bo takie opinie są najcenniejsze -
                utarło się w naszym kraju ze hinczyk musi byc zly , a tak naprawde 80 % naszego zycia wypelniają przedmioty tam produkowane ! dlatego jesli ktos ma je w aucie to proszę o komentarz
                familly car na 17 zool ;-)
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=389936#389936

                Komentarz

                • zgucio
                  Rider
                  • 2007
                  • 691

                  cysterniarz, u mnie przeleciały już 3 sezony jakieś 50 - 60 tyś i bieżnika jest jeszcze dużo drugie tyle powinny przelecieć
                  ROCZNIK 98 PO LIFTINGU ;-) ---> fotki

                  JOHNNY II ASC + SIRIO AS-100

                  Komentarz

                  • Starik_53
                    Drive
                    • 2008
                    • 88

                    Zamieszczone przez DJTOMEK
                    ... jak sam wiesz wiele duży firm ma w swojej ofercie bardzo drogie opony, które są niewypałem..
                    to oczywiste, że nawet w renomowanych firmach może pojawić się produkt mniej udany!

                    Zamieszczone przez DJTOMEK
                    ... ale czy do codziennego uzywania, jazdy w granichach 110-130 max , nie wystarczą ?
                    Z oponami, trochę jak z hamulcami, ... chodzi czasam o ten jeden jedyny raz, te kilknaście sekund raz na wiele lat, kiedy Twoje życie (albo innych użytkowników drogi) może od nich zależeć ...
                    To przypomina trochę dyskusję, która na tym forum się pojawiła która dotyczyła, czy warto zmieniać opon na zimowe, bo przecież śniegu u nas niewiele, a jak jest można jechać wolno ...

                    Zamieszczone przez DJTOMEK
                    utarło się w naszym kraju ze hinczyk musi byc zly , a tak naprawde 80 % naszego zycia wypelniają przedmioty tam produkowane ! dlatego jesli ktos ma je w aucie to proszę o komentarz
                    No nie MUSI, ale wszędzie tam, gdzie potrzebne są poważne badania z grupy inżynierii materiałowej, a nie zwykłe odtwórcze podrabianie znanych już technologii wyroby z tego kraju nie mają ŻADNYCH szans.
                    Uwierz mi, wiem co mówię, zawodowo zajmuję się dziedzinami inżynierii z zakresu tzw. "high-technology" (po polsku nie brzmi to dobrze - bo "wysokie technologie", nie są jednoznacznie w Polsce zdefiniowane) i wiem na co ich stać, a na co liczyć można.
                    Odrobione przez innych lekcje, czyli skopiowanie produktu, uruchomienie w dużej skali produkcji z zakupionej technologii - tak, to jest możliwe i o takich produktach mówisz podając te umowne 80%!
                    Popatrz na ostatnie próby z przemysłem chińskim samochodowym - dlaczego nic oryginalnego, duża zawodność i same problemy ... ?
                    Dlatego ja uważam (ale każdy ma swoje priorytety i swój rozum - nie mam ochoty nikomu niczego narzucać - jedynie zwracam uwagę, bo mam już wiele, wiele lat życiowego doświadczenia), że swojego bezpieczeństwa nie chciałbym zawierzyć niepewnemu produktowi.

                    Pozdrawiam,
                    Starik, ale jeszcze lata ... SCOUTem

                    Komentarz

                    • ozzi
                      Drive
                      • 2009
                      • 87

                      witam wszystkich w Nowym Roku ja mam takie pytanie odnośnie letnich opon czy ktoś testował opony w rozmiarze 195/65/16 -> średnica koła 631,9mm lub 205/60/16 -> średnica koła 652.4 chodzi mi o to jak się na takich oponkach jeżdzi, zależy mi na komforcie jazdy i czy takie koła nie ocierają o nadkola --- obecnie na letnich mam 205/55/16 to jest standard ale czuć to na dziurach Pozdrawiam,
                      Prawda jest tylko jedna i leży tam gdzie leży

                      Komentarz

                      • cysterniarz
                        RS
                        • 2008
                        • 1887
                        • Octavia II combi (1Z5)
                        • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                        Zamieszczone przez zgucio
                        cysterniarz, u mnie przeleciały już 3 sezony jakieś 50 - 60 tyś i bieżnika jest jeszcze dużo drugie tyle powinny przelecieć
                        dzięx za info zgucio,
                        opinie dobre o jednych i drugich więc co się napatoczy w promocyjnej cenie to biore

                        Zamieszczone przez ozzi
                        czy ktoś testował opony w rozmiarze 195/65/16 -> średnica koła 631,9mm lub 205/60/16
                        ozzi, nie kombinuj i nie zakładaj balonów, licznik będzie Ci przekłamywał.

                        Komentarz

                        • Starik_53
                          Drive
                          • 2008
                          • 88

                          Zamieszczone przez ozzi
                          witam wszystkich w Nowym Roku ja mam takie pytanie odnośnie letnich opon czy ktoś testował opony w rozmiarze 195/65/16 -> średnica koła 631,9mm lub 205/60/16 -> średnica koła 652.4 chodzi mi o to jak się na takich oponkach jeżdzi, zależy mi na komforcie jazdy i czy takie koła nie ocierają o nadkola --- obecnie na letnich mam 205/55/16 to jest standard ale czuć to na dziurach Pozdrawiam,
                          Drogi Kolego, z tymi podanymi przez Ciebie wymiarami coś jest nie tak.
                          195/65/16 - obwód 659.90mm
                          205/60/16 - obwód 652,40
                          nominalne - 205/55/16 - 631.90mm
                          Jak z tego łatwo zauważyć, już nawet 205/60/16 mają średnicę większą od nomoinalnych o prawie 4%, co dopiero te węższe ...
                          To są średnice nie tylko NIE ZALECANE, ale mogą nawet stwarzać faktyczne problemy.
                          Pamiętaj, że fakt, że opona nie ociera o nadkole w stanie samochód pusty nie oznacza, że po załadowaniu i gdy zapracuje zawieszenie też nie będzie katastrofy :shock:
                          A chodzi o nie tylko o szkody materialne, ale może po prostu dojść do dużej katastrofy :!:

                          Nie rozumiem, dlaczego akurat poszukujesz rozwiązania w gronie opon o radykalnie innych średnicach. Przecież, jeżeli chcesz mieć opony wyższe, to niekoniecznie muszą mieć tak radyklanie większe średnice - można dobrać opony o większych wysokościach (oczywiście kosztem ich szerokości) - ot choćby 195/60R16 o srednicy 640.40mm.
                          Starik, ale jeszcze lata ... SCOUTem

                          Komentarz

                          • ozzi
                            Drive
                            • 2009
                            • 87

                            witam i dzięki za odpowiedź kolego cysterniarz, Starik_53 - rzeczywiście troche przekombinowałem z tymi oponami dlatego poszedł bym w kierunek 195/60/R16 był by to kompromis -- dlaczego idę w stronę balonów -- poprostu denerwuje minie komfort jazdy na profilu 55 w zasadzie jego brak teraz na zimówkach 195/65/R15 jest wielki pozytyw. A jeszcze pytanie czy oponki które polecacie wejdą bez probelmu na moje felgi oryginały L&K na których mam obecie 205/55/R16

                            pozdrawiam..
                            Prawda jest tylko jedna i leży tam gdzie leży

                            Komentarz

                            • cysterniarz
                              RS
                              • 2008
                              • 1887
                              • Octavia II combi (1Z5)
                              • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                              Zamieszczone przez ozzi
                              jeszcze pytanie czy oponki które polecacie wejdą bez probelmu na moje felgi oryginały L&K na których mam obecie 205/55/R16
                              195/60/16 wejdzie bez problemu

                              Komentarz

                              • Starik_53
                                Drive
                                • 2008
                                • 88

                                Zamieszczone przez ozzi
                                ...poprostu denerwuje minie komfort jazdy na profilu 55 w zasadzie jego brak
                                Nie wiem po jakich drogach jeździsz, ale przez 4 lata jeździłem na 205/50/16 i nie miałem z tym problemu. Jak trafi się solidna dziura, to niezależnie od profilu - dobrze trząchnie.
                                Jak będzie tylko "tarka", to nie powinieneś tego odczuwać specjalnie dokuczliwie.
                                A jeżeli jednak masz takie negatywne wrażenie, to może coś jest nie tak z Twoim zawieszeniem?
                                Może amorki już nie takie świeże?!

                                Zamieszczone przez ozzi
                                A jeszcze pytanie czy oponki które polecacie wejdą bez probelmu na moje felgi oryginały L&K na których mam obecie 205/55/R16
                                BEZ KŁOPOTU, wejdą!!

                                Pozdrawiam,
                                Starik, ale jeszcze lata ... SCOUTem

                                Komentarz

                                • meesha
                                  Ambiente
                                  • 2009
                                  • 145

                                  Zamieszczone przez cysterniarz
                                  Zamieszczone przez AdamB
                                  Cytat:
                                  5) Kleber DYNAXER HP 2

                                  Również o nich mam jak najlepsze zdanie. Bardzo dobrze się sprawują na nierównych drogach, dobrze tłumią nierówności.
                                  a jak ze ścieralnością? bo czytam że klebery szybko łysieją.
                                  stoję przed wyborem właśnie między:
                                  - Kleber DYNAXER HP 2
                                  - Bridgestone turanza ER300
                                  Dynaxery HP2 złysiłem w 3 sezony, co i tak ponoć jest niezłym wynikiem. Trzymają wściekle jakby miały pazury, trzeba naprawdę nienormalnych prędkości żeby zerwać przyczepność na asfalcie. Wada - fatalny wygląd. Jakby były niedopompowane. Może z niższym profilem będzie lepiej. Jeśli się doda 0,2-0,3 ponad specyfikację zaczynają wyglądać lepiej, ale tracą swoje właściwości - robi się bardziej ślisko, twardo i zdecydowanie mniej komfortowo. Świetne na deszcz i głębsze wody (typu koleiny).

                                  Komentarz

                                  • aldam
                                    L&K
                                    • 2006
                                    • 1036

                                    Rozglądam się za oponkami 225/45/17.
                                    Z uwagi na profil chciałbym, żeby była to opona bardziej miękka niż twarda.
                                    Poza tym cicha i o niskiej ścieralności

                                    Na razie mam dwa typy:
                                    GY F1 asymetryczna (polecana przez szkoda)
                                    Fulda Exelero (to już z moich doświadczeń z oponami fulda. miałem ostatnio progresso i spełaniała 2 z 3 postawionych warunków. Niestety głośna. Natomiast z opini w necie wyczytałem, że model exelero jest dość cichy, co zresztą potwierdziły testy adac.)

                                    Proszę o jakieś inne propozycje.
                                    Audi A4 1.8TFSI

                                    Komentarz

                                    • szkoda
                                      RS
                                      S_OCP Member
                                      • 2005
                                      • 22543

                                      jeszcze z nieco tańszych:

                                      ten model jest juz dobre parę lat w sprzedaży, miałem je w poprzednim aucie i były super, ale pamiętam, że dość szybko leciały, jak mówiłem cudów nie ma, albo trzymanie albo wieczne opony.

                                      koledzy z RSek (nie wiem jak teraz ale jakiś czas temu RSki na tym wyjeżdżały) byli też swego czasu grupowo zadowoleni z:
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz

                                      • karlito1982
                                        Rider
                                        • 2009
                                        • 720
                                        • Octavia III combi (5E5)
                                        • CUNA 2.0 TDI CR RS 184 KM

                                        a czy ktoś jeździ/jeździł na TOYO T1R :?: miałem w golfie i byłem bardzo zadowolony.ciekawe jak w octavii by sie sprawowały :?: :!: :?:

                                        [ Dodano: Sro 10 Lut, 10 00:49 ]
                                        Opony Toyo Proxes T1-R w Oponeo to darmowa wysyłka w 24h i gwarancja niskich cen. Sprawdź opinie o Toyo Proxes T1-R i dokonaj zakupu!
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25050

                                        Komentarz

                                        • aldam
                                          L&K
                                          • 2006
                                          • 1036

                                          szkoda, ostatnie 2 pytania o GY F1, ponieważ je zamówię.
                                          Czy mają rant ochronny?
                                          W jakim indeksie są twoje?
                                          Audi A4 1.8TFSI

                                          Komentarz

                                          • szkoda
                                            RS
                                            S_OCP Member
                                            • 2005
                                            • 22543

                                            Zamieszczone przez aldam
                                            szkoda, ostatnie 2 pytania o GY F1, ponieważ je zamówię.
                                            Czy mają rant ochronny?
                                            W jakim indeksie są twoje?
                                            GOODYEAR EAGLE F1 (ASYMMETRIC) 225/45R17 91Y



                                            oczywiście mają rant ochronny jak (chyba) wiekszość 17.

                                            ja za Twój wybór nie biorę żadnej odpowiedzialności :idea: :szeroki_usmiech
                                            ale tak sobie myślę, że powinieneś być bardziej niż zadowolony, do czego będziesz porównywał :?:
                                            polecam lekturę:
                                            saport techniczny baj DGW
                                            była BKD+DSG '05 120kkm
                                            była BXE '08 190kkm
                                            no i nie ma :-)

                                            Komentarz

                                            • leszekmw
                                              RS
                                              • 2005
                                              • 5356

                                              szkoda, Nie powybijało Ci ich :?: dużo zrobiłeś na nich km :?:
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz

                                              • aldam
                                                L&K
                                                • 2006
                                                • 1036

                                                Zamieszczone przez szkoda
                                                do czego będziesz porównywał
                                                Z letnimi nie mam za dużo doświadczenia. Wcześniej jeździłem na fuldzie progresso (2 autka i 2 komplety). Oponka ok. U mnie nie ząbkowała. Jedynie głośna. Dlatego brałem model wyższy pod uwagę. Podobno już cichy.
                                                Dawniej jeszcze pirelli p6000, ale pamiętam, że była śliska, jakby nie miała wystarczającej przyczepności.
                                                Ostatnio 4kkm na turanzie 300. Wbrew niektórym opiniom na tym forum dla mnie oponka super. Idealnie cicha. Jedynie twarda i dlatego odrzuciłem ją jeżeli chodzi o rozmiar 17"
                                                Audi A4 1.8TFSI

                                                Komentarz

                                                • szkoda
                                                  RS
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2005
                                                  • 22543

                                                  Zamieszczone przez aldam
                                                  Ostatnio 4kkm na turanzie 300
                                                  fajne opony
                                                  ale widzę, że powinieneś byc zadowolony.

                                                  Zamieszczone przez leszekmw
                                                  Nie powybijało Ci ich :?:
                                                  nie

                                                  Zamieszczone przez leszekmw
                                                  dużo zrobiłeś na nich km :?:
                                                  mało, ale Berni też na nich jeździ i tak samo jak ja twierdzi, że jak na razie to życiówka jeżeli chodzi o opones
                                                  saport techniczny baj DGW
                                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                                  była BXE '08 190kkm
                                                  no i nie ma :-)

                                                  Komentarz

                                                  • aldam
                                                    L&K
                                                    • 2006
                                                    • 1036

                                                    szkoda, dzięki za pomoc
                                                    zamówione
                                                    GY Eagle F1 ASYMMETRIC 225/45R17 91Y :szeroki_usmiech
                                                    Audi A4 1.8TFSI

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...